Ponuka hydiny

Živá hydina

 

Isa Brown

 

Isa Brown

 

 

je ľahší typ nosnice v dospelosti dosahujúci váhu okolo 1,7 kg. Pri ideálnych podmienkach dosahuje veľkú produkciu vajec (až 360 ročne) . Ide o najefektívnejšiu nosnicu svojho druhu. Jej bezproblémová adaptibilita na rôzne podmienky z nej robí ľahko chovateľný a u chovateľov veľmi obľúbený druh. Produkuje vysokokvalitné vajcia v hnedej škrupine.     

 

Moravia

 

Moravia

tradičný znáškový hybrid vhodný pre drobnochov s čiernym sfarbením peria. V dospelosti dosahuje hmotnosť okolo 1,7 kg. Vyznačuje sa vysokou znáškou a odolnosťou v nepriaznivých podmienkach. Ročná produkcia vajec sa pohybuje okolo 290 ks. Vajcia sú krémovej farby.

 

ISA Sussex 

 

 Sussex

vhodná pre alternatívne chovy. Má schopnosť sa výborne prispôsobit akemukolvek prostrediu. Znáša vajcia hnedej farby.

 

Dekalb biely 

 

dekalb

 

výnimočná životaschopnosť a výborná znáška z neho robí plemeno vhodné pre intenzívne ale aj alternatívne chovy. V dospelosti dosahuje hmotnosť okolo 1,3 kg. Vyznačuje sa nízkou spotrebou krmiva.

Bovans Sperwer 

bowans

je vhodná nosnica pre všetky hobby chovy. V dospelosti dosahuje hmotnosť do 1,8 kg. Jej úžitkovosť je zrovnateľná s intenzívnymi chovmi. Znáša vajcia hnedej farby.

Predaj 8-týždňových nosníc začína 25.3.2019

 

Brojlerové kurča 

 

kurča

 

brojlerové kurča je určené na produkciu kuracieho mäsa. Je bielej farby. Stavba tela je mohutná dobre osvalená, s vysokým podielom prsnej svaloviny.Vyznačuje sa rýchlym rastom, dobrou konverziou krmiva a vysokou výťažnosťou. Dosahuje hmotnosť od 2,3 – 3,5 kg.

 

Mulard

 

mulard

 

nazývané tiež husokačky. Vyšľachtené boli vo Francúzsku so zámerom získania objemnejšej pečene. Je to kríženec Barbarie a kačice Pekinskej. Od brojlerovej kačice sa líši tým, že po vykŕmení dosahuje veľkú pečeň a tiež tým že nekvákajú. Je bielej farby s čiernou čiapočkou na hlave. Dosahujú hmotnosť od 4 kg až do 6,5 kg (túto hmotnosť dosahujú pri 2 – 3 týždňovom vykrmovaní).

Cena: 3,1 eur/kg živej váhy

 

Pekinská kačica(brojlerová kačica) 

 

pekinska kačica

 

toto plemeno bolo vyšľachtené v Anglicku. Sú bielej farby. Pri ideálnych podmienkach dosahujú hmotnosť 3 až 3,5 kg. Sú miernejšieho temperamentu a vydávajú typický zvuk pre kačice "kvákanie".

Cena: 2,8 eur/kg živej váhy

 

Landeská hus

Landeská hus


je stredne veľká hus sivej farby. Hus dosahuje hmotnosť od 5 - 6 kg. Gunár dosahuje hmotnosť až do 7,5 kg. Veľmi vhodný typ na produkciu pečienky.

Cena: 5 eur/kg živej váhy.

 

Vykŕmené kačice

 

krmena kacica

 

dosahuje váhu 4,5 až 6 kg. Očistená kačka obsahuje droby a pečeň (o váhe 400 až 600 gramov).

Cena: pri osobnom odbere 6,5 eur/kg

                                                                                                     

 

Bažant obyčajný 

 

bažant

 

bažant obyčajný má v našich lesoch a na poliach vhodné podmienky. Bažant sa živí najmä obilím, ale aj hmyzom, zbiera slimáky a lesné plody. Bažant dosahuje veľkosť 80 – 90 cm aj s chvostom dlhým 40 cm a váži v priemere 1,2 až 1,8 kg. Rozpätie krídel bažanta je 75 – 80 cm.

Cena: 6 až 8 eur/ks. Cena závisí od dĺžky chovu a množstva kusov.